Strona główna Oferta O mnie Galeria
zdjęć
Kontakt


Od wielu lat zajmuję się zawodowo fotografią. Zafascynowany zdjęciami J. Bułhaka, W. Romera, J. Mierzeckiej, E. Hartwiga, W. Pawelca, P. Pierścińskiego z niezwykłą przyjemnością wchodziłem w trud poznawania tajników fotografii analogowej zmagając się również z opanowaniem wielu technik szlachetnych stosowanych w fotografii artystycznej takich jak guma, izohelia, relief i solaryzacja. Dzięki niezwykłej życzliwości i troskliwej opiece takich autorytetów jak Witold Dederko, Jan Sunderland, Lucjan Fogiel mogłem wkroczyć do tej pięknej, ciekawej, nieznanej mi dotąd krainy.


Posiadam uprawnienia w zawodzie fotografa potwierdzone przez Izbę Rzemieślniczą, oraz tytuł „fotografika” nadany przez Ministerstwo Kultury i Sztuki. Jestem autorem indywidualnych wystaw fotograficznych „Po drodze”, „Sport”, „Kobieta”, uczestnikiem i laureatem konkursów fotograficznych w kraju i zagranicą. Moje zdjęcie przedstawiające zawodnika kung-fu podczas wyskoku zostało zaprezentowane w Królewskiej Galerii w Londynie. W Konkursie Fotografii Prasowej ’96 za zdjęcie wykonane podczas spotkania prezydenta L. Wałęsy z premierem J. Oleksym otrzymałem nagrodę „Front page Picture” przyznaną przez agencję Reuters.

   


Zatrudniony na stanowiskach; fotoreportera, szefa fotoreporterów, fotoedytora, wydawcy, pracowałem w RTV, Antenie, Stolicy, redakcji fotograficznej PAP, a także jako osobisty fotograf prezydenta RP. W swoim dorobku posiadam zdjęcia o różnorodnej tematyce, takiej jak: reportaż, portret, sport, fotografia przyrodnicza, reklamowa itp. Wykonałem wiele zdjęć dokumentalnych podczas realizacji kolejnych edycji Teatru Telewizji. Wielokrotnie zasiadałem w jury w krajowych i międzynarodowych konkursach fotograficznych.

Jestem autorem zdjęć biżuterii, porcelany, obrazów, rzeźb, cennych eksponatów, które publikowano w książkach, albumach i na okładkach płyt muzycznych.

   


Realizuję fotograficzne zamówienia dla różnych instytucji i osób prywatnych rejestrując ważne wydarzenia i uroczystości. Specjalnością mojej firmy jest fotografowanie w domu klienta np. do paszportu, prawa jazdy, dyplomu, stron internetowych itp. Wykonuję dokumentację fotograficzną obrazów, biżuterii i innych pamiątek rodzinnych. Skanuję również na miejscu slajdy, negatywy i ważne dokumenty.


Obecnie prowadzę firmę fotograficzną
Jestem żonaty, mam czworo dzieci.


Z perspektywy minionych lat uprawiania zawodowej pasji mogę dziś wyznać, że miałem wiele szczęścia, by w tej dziedzinie pracować, odkrywać tajemnice, moc i piękno FOTOGRAFII. To dzięki niej mogłem lepiej zrozumieć świat, poznawać niezwykłych ludzi i zmagając się z przeciwnościami pokonywać własne słabości.

Maciej Belina Brzozowski